Kanepikasvatus

Pärnu Postimees, 08.12.2013

Pärnu maakohus karistas tingimisi vangistusega noormeest, kes süüdistuse järgi süütas põlema võõra auto, samuti kasvatas kodus kanepit.

Uurimisandmete sooritas varem kriminaalkorras karistatud 23aastane Sander esimese kuritöö mullu 23. novembri hilisõhtul veidi enne südaööd, kui süütas Pärnus Riia maanteel põlema Hahni pubi taha pargitud Hyundai Coupé. Põlengus sai kannatada auto esikapott, vasak esiporitiib, vasak uks ning salong, kokku ligi 5400 euro ulatuses.

Kui korrakaitsjad Sanderile jälile jõudsid ning tema tegevust uurima asusid, selgus ka, et noormees kasvatas tänavu suvel Paides asuvas korteris üht kanepitaime.

Möödunud nädalal mõistis Pärnu maakohus Sanderi süüdi võõra vallasasja rikkumises ning kanepi kasvatamises ja määras talle kümnekuulise vangistuse. Sellele liitis kohus üheksa kuud ja 28 päeva, mis oli Sanderile määratud eelmise süüteo eest, kuid mis oli tal uue kuriteo sooritamise ajaks veel kandmata. Vangi noormehel siiski minna ei tulnud, kuna kohus pidas võimalikuks määrata Sanderile karistus tingimisi kaheaastase katseajaga.