Kanepikasvatus

ERR, 10.11.2013

Harju maakohus mõistis Maardus korteris kanepit kasvatanud meestele šokivangistused.

Kohus tunnistas Jevgeni Ogurtsovi (34) ja Dmitri Gubarevi (34) süüdi kanepi ebaseaduslikus kasvatamises ning marihuaana valmistamises ja valdamises ning mõistis neile nelja aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse, millest kuus kuud tuleb neil vanglas kohe ära kanda.

Kohus mõistis meestele karistuse ülejäänud osa nelja-aastase katseajaga ning mõistis Gubarevilt välja sundraha ja menetluskuludena 3936 eurot ja Ogurtsovilt 3515 eurot.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tegelesid mehed kanepi kasvatamisega Maardus Ringi tänaval asuvas korteris, kuhu nad olid rajanud valgustus-, kütte- ja ventilatsiooniseadmete abil spetsiaalselt kanepikasvatamiseks kohandatud ruumid.

Põhja prefektuuri narkokuritegude talituse politseinikud leidsid korterist tänavu 10. mail toimunud läbiotsimisel 64 kasvavat kanepitaime ja taimede osi kogumassiga üle pooleteise kilogrammi ja ka varem kasvatatud kanepist valmistatud marihuaanat.

Politsei pidas mehed kuriteos kahtlustatavatena kinni samal päeval ja kohus võttis nad järgmisel päeval prokuröri taotlusel vahi alla.

Kohus lahendas süüasja kokkuleppemenetluses.

* * *

Vaata ka: