Narkokuriteod

ERR, 26.09.2013

Pärnu maakohus saatis täna pikaks ajaks vangi veokijuhi, kes toimetas oma tööveokiga Hollandist Eestisse suure koguse marihuaanat.

Kohus tunnistas varem korduvalt kriminaalkorras karistatud Aleksandr Kuznetsovi (33) süüdi suure koguse narkoaine ebaseaduslikus käitlemises suure varalise kasu saamise eesmärgil ja ebaseaduslikus üle riigipiiri toimetamises ning karistas teda seitsmeaastase vangistusega.

Kohus konfiskeeris Kuznetsovilt kinnipidamisel leitud 1075 eurot ning sukeldumisvarustuse ja muud vara kokku 3180 euro väärtuses. Samuti peab mees tasuma riigile esimese astme kuriteo eest sundraha 800 eurot ning muid menetluskulusid üle 1200 euro.

Maksu- ja tolliameti töötajad pidasid Kuznetsovi juhitud veoki DAF kinni politseilt saadud info põhjal tänavu 1. veebruaril Pärnumaal Häädemeeste vallas Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel ja leidsid veokist 12,77 kilogrammi marihuaanat.

Leitud marihuaana kogusest oleks ekspertide hinnangul piisanud narkojoobe tekitamiseks 17 000 inimesele. Süüdistuse kohaselt oli Kuznetsov omandanud narkoaine Hollandist.

Kohus võttis Kuznetsovi prokuröri taotlusel vahi alla ja arestis võimaliku konfiskeerimise tagamiseks ka rohkem kui 3000 euro eest tema vara.

Meest on varem kriminaalkorras karistatud viis korda, sealhulgas narkokuriteo eest.

Kriminaalasja uuris Põhja prefektuuri narkokuritegude talitus ja uurimist juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.