ERR, 15.08.2013

Esimesel poolaastal on maksu- ja tolliamet avastanud 97 korral postisaadetiste seest narkootilisi aineid – kokku on kinni peetud ligi üks kilogramm erinevaid narkootikume.

Levinuim narkootikum postisaadetistes on marihuaana, kuid ametnikud on leidnud ka hašišit, heroiini, amfetamiini, erinevaid tablette ja psilotsübiini sisaldavaid seeni, teatas MTA.

Suuremad ühekordsed konfiskeeritud kogused jäävad marihuaana puhul 150 grammi juurde, amfetamiini suurim kogus oli sel poolaastal 15 grammi ning suurim avastatud ecstasy kogus oli 50 tabletti.

Enamik postipakkidest leitud narkootikumide kogustest jäävad aga 1-10 grammi vahele. Lisaks postipakkidest leitule on maksu- ja tolliamet teostanud läbiotsimisi kinni peetud isikute elukohtades, milliste käigus on leitud veel lisaks väiksemates kogustes narkootilisi aineid, tulirelvi ning näiteks külmutuskapist ja arvutikastist kasvamas kanepitaimi.

Seejuures on oluline märkida, et postisaadetiste tellijad ei ole ainult eestlased ning Eestit kasutatakse ka transiitriigina. Näiteks aasta alguses peeti kinni Soome kodanikud, kes tellisid Hispaaniast Eestisse kokku 120 grammi erinevaid narkootilisi aineid.

Eestisse saabuvate postipakkide lubamatu sisu rahvusvahelisust näitab ka käesoleva aasta maikuus aset leidnud juhtum, kus Eesti kaudu püüti Hiinast Hollandisse toimetada 50 kilogrammi ecstasy valmistamiseks mõeldud toorainet.

Koostöös riigiprokuratuuri ja Hollandi maksuameti finantskuritegude uurimise osakonnaga alustati juhtumi osas kriminaalmenetlust ning peeti kinni viis isikut – kaks Eesti ning kolm Hollandi kodanikku.

Aine sihtkohast Hollandi laohoonest leiti uurimise käigus veel üle 200 liitri erinevaid kemikaale ning kaks tulirelva.

* * *

Vaata ka:

Advertisements