ERR, 24.07.2013

Põhja prefektuuri narkokuritegude talituse politseinikud pidasid eelmisel nädalal kolmepäevase tänavaoperatsiooni käigus kinni 15 inimest, keda kahtlustatakse suures koguses narkoainete vahendamises.

Enamikku kinnipeetutest kahtlustatakse fentanüüli vahendamises ning üht neist ka narkoaine andmises alaealisele, ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Helen Uldrich.

Pooled kinnipeetutest on ka varem samalaadsete kuritegude eest karistatud ning kohtu loal on üheksa neist vahistatud esialgu kuni kuueks kuuks.

Politseinikud avastasid operatsioonil Harjumaal ka 62-taimelise kanepikasvatuse ning pidasid kinni kaks kohtu poolt tagaotsitavat meest.

Operatsiooni käigus leidsid politseinikud ka mitmeid varastatud asju nagu jalgrattad ja nutitelefonid ning andsid need omanikele tagasi. Ühtlasi sai politsei kahtlustatavatelt kätte ka suures koguses sularaha.

Põhja prefektuuri narkokuritegude talituse juht Kaido Kõplas märkis, et järjepidevad tänavaoperatsioonid on andnud positiivseid tulemusi ning politseil on plaanis nendega kindlasti jätkata.

“Saame taoliste operatsioonide käigus tänavadiileritelt palju olulist infot, mida saame kasutada selleks, et tabada kuritegelikus ketis ülevalpool tegutsevaid kurjategijaid,” ütles Kõplas.

Tänavu poole aastaga on Põhja prefektuuri kriminaalpolitseinikud pidanud kinni 146 suures koguses narkootiliste ainete vahendamises kahtlustatavat, mis on 22 võrra enam kui mullu.

Võrreldes eelmise aasta sama ajaga on tänavu vähenenud narkoüledooside surm Eestis ligi veerandi võrra.

* * *

Vaata ka:

Advertisements