Narkokuriteod

ERR, 28.06.2013

Helsingi esimese astme kohus mõistis täna kohaliku motojõugu Cannonball narkosüüasjas vangi 15 meest, sealhulgas ka mitu eestlast.

Kohus tunnistas 19 süüdistatavast 15 meest süüdi suurtes kogustes narkoainete nagu amfetamiin, hašiš ja ecstasy Soome smugeldamises aastatel 2011-2013, kirjutab Yle.

Kohus mõistis meestele vangistused viiest aastast kuni 13 aastani ning kuuele mehele vähemalt 10-aastased vanglakaristused. Kohus karistas eestlasi Rainer Engelit 13-aastase, Mart Saart 12-aastase ja  ja Marek Unojani 11-aastase vangistusega, vahendas Helsingin Sanomat.

Narkoäri avastamiseni viis Eesti ja Soome keskkriminaalpolitsei koostöö eelmise aasta lõpus.

Süüdistuse kohaselt vedas eestlastest ja soomlastest jõuk Kesk-Euroopast Soome narkoaineid muuhulgas sealsele motojõugule Cannonball MC.

Soome ja Eesti uurimisrühm on tuvastas kaheksa narkoainete maaletoomise juhtumit 2011. aasta detsembrist kuni tänavu märtsini. Süüdistuse kohaselt smugeldati Soome kümneid kilogramme amfetamiini, sadu tuhandeid ecstasy tablette ja märkimisvääne kogus hašišit.

Mullu augustis tõi jõuk Soome 40 kilo amfetamiini, millest politsei on ära võtnud 17 kilo. Viimane uurimise all olnud narkootikumide Soome toimetamine oli tänavu märtsis ning politsei sai siis kurjategijatelt kätte ligikaudu 82 000 ecstasy tabletti. Tegemist oli kõigi aegade suurima koguse ecstasy tablettide kättesaamisega Soomes.

Soome viidud narkootikumide vastuvõtjaks olid mootorrattaklubidesse Cannonball MC ja Bandidos MC kuuluvad mehed, kelle valduses olevates ruumides ja kodudes tegid kriminaalpolitseinikud kümneid läbiotsimisi nii Soomes kui Eestis.

Cannonball MC Soome klubi ruumidest leiti läbiotsimiste käigus umbes 40 ebaseaduslikku tulirelva ning märkimisväärne kogus lõhkeaineid, sealhulgas üks käsigranaat. Lisaks leiti kaks treipink, mida võidi kasutada tulirelvade osade valmistamiseks.

Eelmainitud kuritegudele lisaks on politsei uurinud Cannonball MC Helsingi klubi osalust organiseeritud kuritegevuses. Sellega seoses kahtlustatakse enam kui 20 meest, kes kuuluvad sellesse klubisse. Lisaks kahtlustatakse klubi ruumides ebaseaduslikku alkoholimüüki.

Mullu detsembris loovutas Eesti Soomele Tallinnas ja Harjumaal selle kriminaalasjaga seoses kinni võetud Soome kodaniku Erik Hemming Eklundi ning kolm eestlast – Marek Püvi, Erki-Glen Karu ja Christian-Eric Smithi.

* * *

Vaata ka:

Advertisements