kanep

ERR, 31.05.2013

Ühendriikides arutatakse, kuidas seadustada marihuaana kasutamist. Kaheksateistkümmnes osariigis lubatakse kanepi tarvitamist arsti retseptiga ravi eesmärkidel. Colorados ja Washingtoni osariikides hääletati mullu selle poolt, et marihuaanat võiks tarbida ka mõnuainena. Föderaalseaduste järgi on kanepisigareti läitmine aga endiselt kuritegu. Tarkvarafirma Microsoft endine tippjuht soovib nüüd turule tuua esimese  USA legaalse marihaanabrändi. Seattles asuva peakorteriga firma loodab seda turustama hakata nii ravi- kui ka mõnuainena.

Jamen Shively ütles pressikonverentsil:

Soovime luua esmalt USA sisese ja kunagi ka rahvusvahelise kanepi ja sellel põhinevate toodete kasvatamise, töötlemise, turustamise ja müügivõrgu.

45-aastane Jamen Shively usub, et ta ettevõtte poolt pakutav marihuaana kujuneb USA turul sama epohhiloovaks kui sealtsamast Seattlest firma Starbucks juhtimisel alanud kohvirevolutsioon.

* * *

Lõik on pärit Aktuaalse Kaamera 31. mai põhisaatest (algus: 13:58), ERR-i uudisteportaalis pole seda uudist miskipärast avaldatud.

Advertisements