Narkokuriteod

ERR, 27.03.2013

Läänemaal Hanila vallas kanepitalu pidanud meeste pikad vangistused jäid jõusse, sest riigikohus ei võtnud täna nende advokaatide ja prokuröri kaebusi arutusele.

Kuna riigikohus kriminaalasja arutusele ei võtnud, siis jäi jõusse Ain Juhansoni (52) ja Vambo Riiu (47) süüdimõistmine kanepi kasvatamises ja suures koguses narkoainete käitlemises ning Riiu süüdimõistmine helisummuti, tulirelva ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises. Ühtlasi jäi jõusse Juhansonile ja riiule mõistetud üheksa-aastane vanglakaristus.

Koos eelmistega oli kohtu all Roman Konontšuk (26), kes sai narkokuriteo eest nelja-aastase vangistuse, millest kuus kuud ja kolm päeva oli ta juba ära kandnud ning karistuse ülejäänud osa mõistis kohus talle tingimisi kolmeaastase katseajaga.

Kohus mõistis narkokuriteos süüdistatud Eda Lukksepa (49) ja Rainer Haljasmetsa (33) õigeks.

Algselt oli koos teistega kohtu all ka Siim (26), kuid tema osas lõpetas kohus mullu 13. juunil prokuröri taotlusel menetluse otstarbekuse kaalutlustel. Siimule pandi kriminaalasja lõpetamisel kohustus tasuda 645 eurot menetluskulusid ning teha 80 tundi üldkasulikku tööd.

Süüdistus

Süüdistuse järgi kasvatasid Juhanson ja Riiu Läänemaal Hanila vallas asuvas talus kanepit ning valmistasid marihuaanat.

Mehi süüdistati ka selles, et nad andsid kuivatatud kanepilehti ja marihuaanat edasi ning hoidsid talus kuni 2011. aasta 21. novembril toimunud läbiotsimiseni. Lisaks suurele kogusele narkootikumidele leidis politsei talust ka registreerimata poolautomaatse püstoli Bersa, helisummuti ja padrunid.

Kanepitaimi kasvatati hulgal, millest jätkus vähemalt kuue kilogrammi kuivatatud kanepilehtede ja ligi 1,2 kilogrammi kanepiõisikute jaoks.

Süüdistuse kohaselt tegelesid Haljasmets ja Lukksepp Juhansoni ja Riiu korraldusel narkootikumide pakendamisega. Süüdistuse järgi omandas Konontšuk 2011. aastal Tallinna eri paigus Juhansoni käest üle 700 grammi marihuaanat. Osa narkootikumidest andis ta edasi ja osa hoidis koos Siimuga nende ühises elukohas Tallinnas, kuni politsei selle ära võttis.

Advertisements