narkokaubandus

ERR, 15.03.2013

Põhja prefektuuri narkopolitseinikud pidasid kolmepäevase politseioperatsiooni käigus kinni 12 isikut, keda kahtlustatakse narkootilise aine suures koguses käitlemises ja vahendamises. Neli inimest võttis kohus ka vahi alla.

Politseireidi käigus saadi ühest Tallinnas asuva ühiselamu keldrist kätte umbes 30 grammi fentanüüli, millest saab 1000 doosi ja sellise doosi hind omakorda on meie narkoturul 10 eurot. Aine kogus pole küll väga suur, kuid operatsioonil saadud info seevastu tõsisemate kurjategijate kättesaamiseks väga väärtuslik, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Seekord tabasime ja pidasime kahtlustatavana kinni 12 isikut, kes käitlesid suures koguses aineid. 11 nendest isikutest käitlesid fentanüüli suures koguses. 4 isikut kohus ka vahistas,” selgitas Põhja prefektuuri narkokuritegude talituse juht Kaido Kõplas. “Alati on meie eesmärk tabada ja konfiskeerida võimalikult palju kriminaaltulu. Sel korral on seda kriminaaltulu arestitud 10 tuhande euro väärtuses,” lisas ta.

Fentanüül iseenesest on narkosurmade peamine põhjus, samas on see aine enamasti vaid paadunud narkomaanide mõnuaine. Näiteks ainuüksi eilse päeva jooksul sai pealinnas ja selle lähiümbruses üledoosi kümmekond narkomaani.

Narkosõltlaste vähendamiseks on Kõplase sõnul oluline võidelda eelkõige kanepi, amfetamiini, ecstasy ja GHB maaletoojate, valmistajate ja vahendajatega. Selle aasta esimese kahe ja poole kuuga on ainuüksi Tallinnas ja Harjumaal kätte saadud juba ligi 20 kilogrammi kanepit, samas möödunud aasta jooksul oli kättesaadud kanepikogus 12 kilogrammi.

Kinni on peetud selle aasta jooksul juba 45 inimest, keda kahtlustatakse narkoainete suures koguses käitlemises.

Advertisements