kanep

Delfi, 01.11.2012

Amsterdami kuulsad kohvipoed jäävad marihuaanat ja selle tooteid müüma ka välismaalastele, ehkki Hollandi valitsusel on plaan piirata klientuur kohaliku elanikkonnaga, kinnitas linnapea neljapäeval.

Amsterdami linnapea Eberhard van der Laan ütles vasakpoolsele ajalehele Volkskrant, et linna 220 kohvipoodi müüvad marihuaanat ka inimestele, kes ei ela Hollandis.

Koalitsioonivalitsus, mille tagasivalitud liberaalist peaminister Mark Rutte eeldatavasti moodustab, kavatseb kitsendada kanepimüüki turistidele ja nõuda kohalikelt elanikelt kohvikusse sisenedes isikutunnistuse esitamist.

Uus plaan vahetaks välja ebapopulaarse “kanepikaardi”, mis samuti takistas välismaalasi uimastit ostmast ja sundis kohalikke elanikke laskma enda andmebaasi kirja panna.

Hollandis on umbes 670 marihuaanatooteid pakkuvat kohvikut. Amsterdami külastavast 7 miljonist välisturistist 1,5 miljonit ei jäta Volkskranti andmetel kohvipoodi sisse põikamata.

Linnapea sõnul ei kavatse need 1,5 miljonit turisti keeluga leppida, vaid uitavad mööda linna ringi ja otsivad kohta, kust narkootikume saaks. See aga suurendab kuritegevust, tekivad kaklused võltsnarkootikumide pärast ja kaob kvaliteedikontroll.

* * *

Vaata ka: