ERR, 15.10.2012

Prantsusmaa sotsialistist haridusminister Vincent Peillon rääkis eile raadios, et ta kaldub pooldama kanepi legaliseerimist  ning peab vajalikuks selleteemalist avalikku debatti parlamendis.

“Me võime üritada võidelda selle [kanepi probleemi] vastu, tugevdades kontrolli selle tarbimise üle, ja ma olen absoluutselt selle poolt, kuid samal ajal näen ma, et tulemused ei ole väga efektiivsed. Küsimus [legaliseerimisest] on päevakorras  ja ma loodan, et me saame seda arutada rahulikult,” vahendas thelocal.fr Peilloni intervjuud raadiojaamale France Inter.

Prantsuse haridusminister rääkis ka endise sotsialistist ministri Daniel Vaillanti katsest käivitada oktoobri algul diskussioon meditsiinilise kanepi legaliseerimise üle.

Täna hommikul aga tegi Peilloni parteikaaslasest Prantsusmaa peaministri Jean-Marc Ayraulti büroo Peilloni seisukohale risti vastu käiva avalduse.

“Peaminister ja härra Peillon rääkisid täna hommikul telefonitsi ning kanepi legaliseerimist ei tule,” on avalduses öeldud.

Peilloni kritiseeris pärast intervjuud ka Rahvaliikumise Liit (UMP), mille parlamendisaadik Lionnel Luca kirjutas Twitteris, et “on uskumatu ja skandaalne, et haridusminister kaitseb kanepi legaliseerimist”.

* * *

Vaata ka:

Advertisements