Narkokuriteod

ERR, 12.09.2012

14 kilo hašiši käitlemises süüdimõistetud meeste karistused jäid jõusse, sest riigikohus ei võtnud täna nende advokaatide kaebusi arutusele.

Kuna riigikohus kaitsjate kaebusi ei aruta, siis jäi jõusse Illimar Masingu ja Herki Udikase viieaastane ning tagaselja süüdimõistetud Jüri Ainvere ja Tarmo Ranna kuueaastane vangistus.

Riigiprokuratuuri süüdistuse kohaselt hankisid Masing, Udikas, Rand ja Ainvere 2010. aasta veebruari alguses Tallinnas 14 kilogrammi hašišit ning kavatsesid selle välismaale toimetada.

Süüdistus märkis, et sellisest narkokogusest piisanuks narkootilise joobe tekitamiseks rohkem kui 14 000 inimesele.

Meeste suurejooneline narkoäri aga luhtus, sest 2010. aasta 3. veebruaril pidasid politsei- ja piirivalveameti kriminaalpolitseiosakonna ametnikud Masingu ja Ainvere Tallinnas kinni ning järgmisel päeval peeti kinni ka Udikas ja Rand.

Ainvere autost said politseinikud kätte ka reisikohvri 14 kilo hašišiga ning kõik neli meest võeti kohtu loal vahi alla.

2010. aasta suvel vabastas Harju maakohus mehed vahi alt, kuid hiljem määras Tallinna ringkonnakohus neliku uuesti vahistamisele. Samas olid Ainvere ja Rand juba Eestist põgenenud.