Kanepikasvatus

ERR, 11.09.2012

Prokurör nõudis Harju maakohtus kohtuvaidluses kanepikasvatuse pidamises süüdistatavatele pikki vanglakaristusi.

Põhja ringkonnaprokurör Taavi Perni nõudis suures koguses narkootikumide ebaseaduslikus käitlemises ja kanepi kasvatamises süüdistatavale Ain Juhansonile (52) ja Vambo Riiule (47) 13 aasta pikkust vangistust ning Roman Konontšukile (26) kuueaastast.

Prokurör nõudis eelmiste kaaslastele Eda Lukksepale (49) tingimisi nelja-aastast ning Rainer Haljasmetsale (33) tingimisi kaheaastast vangistust.

Haljasmetsa ja Lukksepa advokaadid leidsid, et nende kaitsealused tuleks õigeks mõista ning teiste advokaadid palusid oma kaitsealustele leebemat karistust, kui nõudis neile kohtuvaidluses prokurör.

Algselt oli koos teistega kohtu all ka Siim (26), kuid tema osas lõpetas kohus 13. juunil prokuröri taotlusel menetluse otstarbekuse kaalutlustel. Siimule pandi kriminaalasja lõpetamisel kohustus tasuda 645 eurot menetluskulusid ning teha 80 tundi üldkasulikku tööd.

Süüdistuse järgi kasvatasid Juhanson ja Riiu Läänemaal Hanila vallas asuvas talus kanepit ning valmistasid marihuaanat. Mehi süüdistatakse ka selles, et nad andsid kuivatatud kanepilehti ja marihuaanat edasi ning hoidsid talus kuni mullu 21. novembril toimunud läbiotsimiseni. Lisaks suurele kogusele narkootikumidele leidis politsei talust ka registreerimata poolautomaatse püstoli Bersa, helisummuti ja padrunid.

Kanepitaimi kasvatati hulgal, millest jätkus vähemalt kuue kilogrammi kuivatatud kanepilehtede ja ligi 1,2 kilogrammi kanepiõisikute jaoks.

Süüdistuse kohaselt tegelesid Haljasmets ja Lukksepp Juhansoni ja Riiu korraldusel narkootikumide pakendamisega. Süüdistuse järgi omandas Konontšuk eelmisel aastal Tallinna eri paigus Juhansoni käest üle 700 grammi marihuaanat. Osa narkootikumidest andis ta edasi ja osa hoidis koos Siimuga nende ühises elukohas Tallinnas, kuni politsei selle ära võttis.

Kohus langetab otsuse 4. oktoobril.