Kanepikasvatus

ERR, 09.08.2012

Eelmisel nädalal avastasid Põhja prefektuuri narkokuritegude uurijad vihje peale Tallinna külje alt 297 taimega kanepipõllu ning pidasid kinni seal tegutsenud 31-aastase mehe.

Leitud taimed olid erineva pikkusega, millest võib järeldada, et Rae vallas asunud põld oli saaki kandnud juba mõnda aega, teatas Põhja prefektuur.

Kanepi ebaseaduslikus kasvatamises kahtlustatavana peeti kinni 31-aastane Rauno, kel on olnud politseiga kokkupuuteid ka varem. Politseinikud leidsid mehe kinnipidamisel erinevaid esemeid, mis viitavad kanepitaimede kasvatamisele.

Harju maakohus võttis kahtlustatava prokuröri taotlusel vahi alla.

“Kas ja kui palju ainest on juba müüki jõudnud, seda selgitab uurimine. On üsna selge, et nii suures koguses kanepitaimi ei kasvata keegi enda tarbeks,” ütles Põhja prefektuuri narkokuritegude talituse juht Kaido Kõplas, lisades et hulga kanepitaimede eemaldamine ja tänavamüügist kõrvaldamine võib säästa nii mõnegi noore inimese tervise.

“Paraku on kanepi tarbimine noorte seas jätkuvaks probleemiks ning see on ka enimtarvitatav narkootiline aine Eestis. Tänu tähelepanelikule inimesele, kes meie üksusele vihje andis, oleme teinud väikese ent olulise sammu selles suunas, et vähendada kanepi levikut ning selle tarbimist.”

Tänavu on Põhja prefektuuri narkopolitseinikud pidanud kinni 151 isikut, keda kahtlustatakse erinevates narkokuritegudes.

* * *

Vaata ka:

Advertisements