Narkokuriteod

ERR, 21.11.2011

Harju maakohtus täna alanud protsessil tunnistas üks kahest  süüdistatavast end täielikult süüdi mullu detsembris Tallinnas Lasnamäel ühe mehe kurikaga surnuks peksmises.

Pärast prokuröri avakõnet tunnistas Deniss Rogaten (26) end tapmises ja narkokuriteos täielikult süüdi, tema kaassüüdistatav Aleksei Pojarkov (27) eitas süüd tapmises, ütles maakohtu pressiesindaja Kristina Ots ERR-i uudisteportaalile.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi meelitasid Rogaten ja Pojarkov mullu 26. detsembril kell 23.50 Tallinnas Betooni tänaval asuvast kortermajast välja oma tuttava, 27-aastase mehe.

Tänaval tungisid Rogaten ja Pojarkov oma tuttavale kallale ja peksid teda kaasas olnud pesapallikurikatega kuni too oimetult lamama jäi ning põgenesid seejärel.

Ohver sai peksmisel raskelt vigastada ning suri vaatamata meedikute  pingutustele kiirabiautos umbes tund pärast peksmist.

Väidetavalt ründasid Rogaten ja Pojarkov oma tuttavat narkoäris tekkinud tüli tõttu.

Politsei tabas tapmises kahtlustatava Rogateni ja Pojarkovi tänavu 31. jaanuaril ning päev hiljem võeti nad kohtu loal vahi alla.

Pärast kinnipidamist otsisid politseinikud läbi Rogateni korteri ja leidsid sealt ligi 29 grammi minikilekottidesse müügiks pakendatud  marihuaanat, mistõttu ta sai ka süüdistuse narkokuriteos.

Süüdimõistmisel tapmises võib kohus määrata kuue- kuni 15-aastase vangistuse.