ERR, 19.11.2011

Pärnus tänavu tehtud küsitlus näitas, et 20 protsenti õpilastest kas tarvitab meelemürke või on neid proovinud. Sel põhjusel alustas politsei õpetajate koolitamist, et nad probleemi varakult märkaksid.

Politseimajja kogunenud õpetajad pidid kõigepealt läbi tegema selle, mida politseinikud laste peal juba korduvalt on proovinud: kõigil palutakse vaikselt istuda, ruumi siseneb narkokoer ja nuusutab kõik asjaosalised põhjalikult läbi. Tänasel kogunemisel tunnistas noorsoopolitseinik Karin Uibo kohe üles, et koera avastatud lõhna sokutasid sinna nemad. Aga hiljuti, kui ühes Pärnu koolis samamoodi narkokoer käis, oli tulemus mõtlemapanev. Just see oli ajendiks õpetajaid kokku kutsuda, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Noorsoopolitseinik Karin Uibo selgitas, et õpetaja peaks teadma, millisesid meelemürgid on olemas, millised on joobetunnused, ära tundma kooli ümbruses liikuvaid kahtasi isikuid ja märkama ka neid sõidukeid, kuhu õpilased sisse istuvad ja siis mõne minuti pärast sealt väljuvad.

Pärnu õppenõustamiskeskus sotsiaalnõustaja Signe Pärtel rääkis, et tänavu talvel viisid Pärnu linnavalitsus ja Tartu ülikooli Pärnu kolledž läbi uurimuse “Probleemid koolis”, kus uuriti 5.-12. klassi õpilaste alkoholi, tubakatoodete ja narkootikumide tarbimist ning selgus, et vastanutest 20 protsenti on kas proovinud korra või tarbivad regulaarselt. “Ma arvan, et see on päris suur protsent,” ütles Pärtel.

Eriti kõnekas on Pärteli sõnul fakt, et viis aastat varem oli narkootikumide tarvitajaid ja proovijaid viis protsenti vähem. Veel tõdes sotsiaalnõustaja, et mõnuaineid tarvitavad lapsed, kellega tema on pidanud tegelema, ei näe narkootikumides probleemi.

* * *

Vaata ka:

Advertisements