Kanepitembi tõlkeluguPeagi lubatakse Šveitsi kanepipruukijatel kodus enda tarbeks kasvatada nelja kanepitaime, et nad ei peaks enam uimastit mustalt turult hankima, vahendab Ühendkuningriigi päevaleht The Daily Mail.

Uus seadus näeb muu hulgas ette, et neli samas majas elavat inimest tohivad kasvatada kokku 16 taime — aga ainult juhul, kui iga elanik hoolitseb oma taimede eest ise.

Šveitsi niigi leebete kanepiseaduste suurema dereguleerimise osas on jõudnud kokkuleppele neli naaberkantonit alpiriigi prantsuskeelses piirkonnas.

Neuchâteli kantoni pressisendaja ütles: “Me leppisime nendes uutes reeglites kokku, ennetamaks narkoturismi piirkondades, kus kehtivad teistsugused reeglid, ning tegemaks lõppu uimastite ostmisele tänavalt.

Aga üks inimene ei saa hakata kasvatama korraga rohkem kui nelja taime ainult väite peale, et elab koos teiste inimestega. Antud juhul peavad ka need inimesed ise taimede kultiveerimisega tegelema — see tähendab, hooldama taimi parema kasvamise eesmärgil.”

Šveitsi päevaleht Le Matin teravmeelitses: “Sisuliselt tähendab see, et te võite kasvatada nelja taime iga kaaselaniku kohta — kuni nad on võimelised kastekannu kätte võtma.”

Uus seadusandlus hakkab kehtima Vaudi, Neuchâteli, Genève’i ja Fribourgi kantonites järgmise aasta esimesel jaanuaril.

* * *

Kanepitemp uuris järgi, et ülalmainitud neli kantonit asuvad Šveitsi prantsuse keelt kõnelevas lääneosas Romandies ja nende elanikkond moodustab umbes 20% kogu riigi elanikkonnast. Kokku on Šveitsis 26 kantonit.

Šveitsis on kaks korda üritatud ka kanepi omamise ja kasutamise dekriminaliseerimiseks seadusi muuta, kuid seni tulutult. Esimene kord juhtus see 2004. ja teine kord 2008. aastal.

Vaata lisaks:

Advertisements