Kanepikasvatus

Meie Maa, 01.11.2011

Tänavu on politsei avastanud mõne kuu jooksul kanepikasvatused Kaarma ja Orissaare vallas.

Juulis avastasid Kuressaare kriminaalteenistuse ametnikud kanepikasvatuse Kaarma vallas. Läbiotsimise käigus leiti kokku 53 kanepitaime. Kahtlustatavate, kahe 20-aastase noormehe elukohtadest konfiskeeriti ka juba kuivatatud kanepitaimede puru. Kokku saadi sealt kuivatatud kanepit 967 grammi.

Septembris avastati kanepikasvatus Orissaare vallas ühes talus, kust leiti 62 kanepitaime. Ebaseaduslikus kanepikasvatamises esitati kahtlustus 23-aastasele mehele, kelle elukohast leiti lisaks kuivatatud kanepitaimede puru. Leitud kogus andis kokku 419 grammi kuivatatud kanepit.

Mõlemal juhul kinnitas ekspertiis, et kanepitaimedes oli üle 0,2% narkootilist ainet tetrahüdrokannabinooli (THC-d). Tavaline narkojoovet tekitav annus on umbes 0,5–1 grammi. Ühe grammi kanepi tänavahind on ligikaudu 20 eurot, seega oleks selle koguse müümisel teenitud kriminaaltulu arvestuslikult ligi 28 000 eurot.

Septembris avastati Orissaares veel teinegi kanepikasvatus, kus oli 46 taime. 30-aastase kahtlustatava elukohast leiti samuti juba kuivatatud kanepipuru. Lõplik kanepikogus on siin veel täpsustamisel.

Süüdimõistmisel kanepi ebaseadusliku kasvatamise eest (karistusseadustiku § 188) võib kohus määrata rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistuse. Kui selline kuritegu on toime pandud grupi poolt, on karistuseks ühe- kuni kümneaastane vangistus.

* * *

Vaata ka: