Narkokuriteod

ERR, 13.10.2011

Viru maakohus mõistis täna pikad vanglakaristused meestele, kes korraldasid Tallinnast hangitud narkoainete Venemaale smugeldamist.

Kohus mõistis Dmitri Teplõhhile (33) 12-aastase, Vladimir Ossipovile (30) 10-aastase ja Aleksandr Dubrole (52) tingimisi kuueaastase vangistuse, ütles maakohtu pressiesindaja Jelena Muttonen ERR-i uudisteportaalile.

Maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakond tuvastas, et Narva elanik Teplõhh ja tallinlane Ossipenko toimetasid aastatel 2006-2008 ise või kellegi abil suurtes kogustes narkootilisi aineid Narva, kust see Narvas või Ivangorodis elavate kullerite poolt edasi Venemaale viidi.

Süüdistuse kohaselt viidi 2006. aasta aprillis korraga Venemaale üheksa kilo hašišit ja 2000 ecstasy tabletti. Sama aasta sügisel 10 kilo hašišit, 2007. aasta oktoobris 7500 ecstasy tabletti ja 2008. aasta aprillis ligi 10 kilo hašišit. Kullerite poolt toimetati Venemaalt Eestisse narkoainete müügi eest saadud sularaha miljonite kroonide ulatuses.

Samas ei õnnestnud meestel mitte iga kord oma plaane teoks teha. Nii omandas Ossipenko 2007. aasta oktoobri keskel Tallinnast ligi kolm kilo hašišit, mis oli kavas Venemaale toimetada, kuid mees, kes seda Tallinnast Narva vedas, peeti õiguskaitseasutuste koostöö tulemusel kinni ja narkoaine konfiskeeriti.

Narkovedu korraldanud Ossipov peeti Tallinnas kinni 2008. aasta detsembri keskel ja kohtu loal ta vahistati. Kaasorganisaator Teplõhh ja üks kulleritest, Dubro peeti kinni 2009. aasta mais ning neile kohaldati eeluurimise ajaks tõkendina elukohast lahkumise keeldu.

Venemaa õiguskaitseorganite poolt võeti kinni Eestist Venemaale saabunud narkootiliste ainete vastuvõtja Deniss koos kaaslasega. Hiljem peeti kinni veel kaks kullerit ajal, kui nad üritasid Eestisse toimetada Denissilt saadud 16 200 euro väärtuses sularaha.

Viru ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokuröri Antti Aitseni sõnul oli Teplõhhi ja Ossipovi kuritegevuse eesmärk saada suurt varalist kasu.

“Narkoaine kogused, mis meeste käest läbi käisid olid suured, nende müügist saadud kuritegelik tulu ulatus miljonitesse kroonidesse. Näitena võib siinkohal tuua välja, et 10 kilo hašiši väärtus 2006. aastal oli mustal turul 2 500 000-2 800 000 krooni, 2000 ecstasy tableti väärtus ulatus 100 000-250 000 kroonini. Lihtne arvutus näitab, et ainuüksi hašiši müügist saadud kuritegelik tulu ulatus üle seitsme miljoni krooni, tablettide müügist saadud tulu oli vähemalt ligi pool miljonit krooni,” on Aitsen varem öelnud.

Kriminaaluurimisel tegi Eesti koostööd ka Vene õiguskaitseorganitega. MTA uurimisosakonna juhataja Rene Kanniste sõnul tuvastati tänu piirülesele koostööle salakaubaveo kanal ja narkootilise aine kogu kuritegelik tarneahel, mis omab suurt mõju mõlema riigi ühiskonna turvalisusele.

* * *

Vaata ka:

Advertisements