narkokaubandus

ERR, 26.09.2011

Harju maakohus saatis täna vangi neli meest ning konfiskeeris jõugu ninamehelt kogu tema raha ja muu vara.

Kohus mõistis Anatoli Tsiganivskile (48) narkoäri eest kuueaastase vangistuse ning konfiskeeris talt 218 652 krooni, 2210 eurot, 250 USA dollarit, 1080 rubla, 10 litti, 805 grivnat ja 51 160 Valgevene rubla.

Samuti konfiskeeris kohus talt Mercdes-Benz ML 270, 2510-ruutmeetrise kinnistu, garaažiboksi ja Šveitsi käekella Ulysse Nardin Maxi Marine Chronometer.

Tsiganivski korraldatud narkoäris osalenud Andrei Malahhov (41) ja Andrei Logvinenko (52) said nelja-aastase vangistuse ning Konstantin Belouss (39) kolmeaastase vangistuse.

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi leppisid Tsiganivski ja Malahhov mullu novembris omavahel kokku, et omandavad Hispaaniast suures koguses marihuaanat ning toimetavad selle Eestisse edasimüümiseks.

Mullu 15.-19. novembrini omandasid Tsiganivski ja Malahhov Hispaanias Fuengirolas eeluurimisel tuvastamata mehelt ligi kaheksa kilo marihuaanat ning peidsid selle eelnevalt ostetud Toyota kaubikusse.

Tsiganivski lendas seejärel koju ning Malahhov koos abikaasaga sõitsid kaubikuga Hispaaniast läbi Prantsusmaa, Saksamaa, Poola, Leedu ja Läti Eestisse.

Tallinnas paigutas Malahhov osa marihuaanalastist oma Järveotsa teel asuvasse garaaži ning osa narkoainest jättis kaubikusse.

Politsei pidas Tsiganviski ja Malahhovi kinni 23. novembri õhtul ning politsei sai kaubikust kätte sinna jäetud narkootikumid ning järgmisel päeval ka Malahhovi garaažis olnud marihuaana.

Meestelt kätte saadud marihuaanlasti väärtus illegaalses tänavamüügis oleks olnud ligi kaks miljonit krooni ehk 128 000 eurot ning sellest narkokogusest oleks narkojoobe saanud vähemalt 7700 inimest.

Tsiganvskit ja Logvinenkot süüdistatai ka mullu sügisel ligi kahe kilo amfetamiini omandamises ning selle edasimüümises Beloussile. Viimane peeti aga politsei poolt pärast narkotehingut kinni ja amfetamiin konfiskeeriti.

Osa amfetamiinist õnnestus Logvinenkol enne politseinike tulekut visata kodus WC-sse ning narkoainepakendid põletas ta ahjus.

Samas leidsid politseinikud siiski tema korteri läbiotsimisel amfetamiinijälgedega vaakumpakendusmasina, digitaalkaalu, filtreid, plastpurke, kööginoa ning kummikindad.

Politsei andmetele oleks Tsiganivski ja Logvinenko käideldud amfetamiinist piisanud narkojoobe tekitamiseks vähemalt 2300 inimesele ning selle koguse hind illegaalses tänavamüügis oleks olnud ligi 380 000 krooni ehk ligi 24 300 eurot.

Kohtu loal mehed vahistati.

Advertisements