meditsiiniline kanep

Forte, 27.06.2011

Kanada merelise idaprovintsi Nova Scotia (Uus-Šotimaa) kommunaalteenuste ametit kohustati maksma sealsele abielupaarile toetust kodustes tingimustes marihuaana kasvandamise kulude hüvitamiseks ja anti luba ka selle tarvitamiseks.

Abielupaar, kelle nimesid ei nimetata, omavad luba marihuaana meditsiinilisel otstarbel tarvitamiseks: mehel on galukoom (roheline kae), tema abikaasa kannatab aga autoavariis saadud krooniliste traumade käes, vahendab Associated Press.

Lisaks tarvitamisele on perekonnal lubatud kasvatada 25 kanepipõõsast oma isiklikuks tarbeks. Kuid põdejate sõnul ei luba nende tagasihoidlikud sissetulekud neil soetada koduse kasvanduse jaoks vajalikku varustust ja väetist.

Vaadates läbi abielupaari pöördumise, määras finantsabi apellatsiooninõukogu Nova Scotia kommunaalteenuste ametit maksma neile ühekordse 2500 dollari suuruse toetuse vahendite ostmiseks ja veel igas kvartalis maksma sada dollarit kasvanduse käigus hoidmiseks.

Maksekohustuse saanud ametkonna pressisekretär Kristen Tynes ütles, et juristid arutavad praegu nõukogu otsuse kohtuse edasikaebamise mõistlikkuse üle.

* * *

Vaata ka:

Advertisements