sõda uimastitega

ERR, 03.06.2011

MTÜ AIDSI ennetuskeskuse arst-spetsialist Irina Morozi hinnangul ei saagi võitlust narkootikumidega võita, kui selleks piisavalt tahtmist ei ole.

Endised maailma liidrid ja poliitikud kuulutasid eile avalikustatud raportis, et üleilmne sõda narkootikumide vastu on läbi kukkunud ning soovitasid osa uimastite legaliseerimist.

Arst Irina Morozi hinnangul saab vaid siis öelda, et sõda narkootikumide vastu on läbi kukkunud, kui tahtmist sõda võita ei ole ning antakse alla.

“Kui kulutati nii palju raha sellele võitlusele ja mingeid tagajärgi ei ole, siis see ei ole siiani olnud mingi võitlus, see oli midagi muud. Ühelt poolt küll kuulutatakse seda sõda või võitlust, aga teiselt poolt me teame, et maailmas on nii palju korrumpeerunud riike, kus ametnikud või poliitikud saavad ka sellest rahast osa. Võib-olla on see nii korrumpeerunud maailm, mille tõttu kuulutatakse võitluse kaotust,” selgitas Moroz.

Tema sõnul oleks korruptsiooni vähendamine kindlasti üks valdkond, mis aitaks kaasa narkootikumide kasutamist ja levimist vähendada. “Lisaks ka ametnike ja inimeste vastutus selle võitluse eest peab olema tõsine, mitte ainult deklareeriv,” märkis arst.

Suure töö saab tema sõnul ära teha ka noorte ja lastega tegelemisega, nendele seletustöö tegemisega ja paremate eeskujude näitamisega ning muudele huvidele suunamisega.

Narkootikumide legaliseerimine ei ole Morozi arvates hea. “See on ka ühelt poolt nagu kuritegu, kui osa narkootikume vabaks teha. See ei ole õige. Narkootikumid on ikkagi narkootikumid, tervisele kahjulikud, teevad palju sotsiaalseid probleeme jne. See legaliseerimine ei ole õige asi,” sõnas ta.

Advertisements