Narkokuriteod

ERR, 24.05.2011

Riigiprokurör vaidlustas Tallinna ringkonnakohtus 14 kilo hašišiga tabatud meestele määratud karistused ning nõuab nende karistuste karmistamist.

Lisaks riigiprokurör Kati Miitrale vaidlustasid aprillis Harju maakohtus langetatud otsuse ka advokaadid, kes leiavad, et nende kaitsealused tuleks nende süü tõendamatuse tõttu õigeks mõista.

Aprillis mõistis maakohus tagaselja praegu tagaotsitavatele Jüri Ainverele (53) ja Tarmo Rannale (38) seitsmeaastase vangistuse ning vahi all viibivatele Illimar Masingule (29) ja Herki Udikasele (47) viieaastase vangistuse.

Riigiprokurör Miitra nõudis kohtuvaidluses Ainverele ja Rannale kaheksa-aastast ning Masingule kuueaastast ja Udikasele viieaastast vangistust.

Kõigi nelja süüdistatava kaitsjad leidsid, et nende kaitsealuste süü suure koguse narkootikumide käitlemises pole tõendatud ning nad tuleks kogu süüdistuse ulatuses õigeks mõista.

Riigiprokuratuuri süüdistuse kohaselt hankisid mehed mullu veebruari alguses Tallinnas 14 kilogrammi hašišit ning kavatsesid selle välismaale toimetada.

Süüdistus märkis, et sellisest narkokogusest piisanuks narkootilise joobe tekitamiseks rohkem kui 14 000 inimesele.

Meeste suurejooneline narkoäri luhtus, sest mullu 3. veebruaril pidasid politsei- ja piirivalveameti kriminaalpolitseiosakonna ametnikud Masingu ja Ainvere Tallinnas kinni. Järgmisel päeval pidasid kriminaalpolitseinikud narkokuriteos kahtlustatavatena kinni Udikase ja Ranna.

Ainvere autost said politseinikud kätte ka reisikohvri 14 kilo hašišiga ning kõik neli meest võeti kohtu loal vahi alla.

Mullu suvel vabastas Harju maakohus mehed vahi alt, kuid hiljem määras Tallinna ringkonnakohus neliku uuesti vahistamisele. Samas olid Ainvere ja Rand juba Eestist põgenenud.

Ringkonnakohus arutab süüasja 7. juunil.