sõda uimastitega

Forte, 11.05.2011

See kurjakuulutavalt brutaalne ja kole kandiline kangelane kannab nime El Monstruo 2011 ning on üks viimaseid masinaid, mille Mehhiko võimud kartellidelt nendevahelise juba neli ja pool aastat kestnud narkosõja kestel kätte saanud. Kui üldiselt püütakse narkolaadungeid salaja transportida, kasutades selleks lennukeid ja isegi allveelaevu (!), siis El Monstruo 2011 on murettekitav paramilitaarne võitlusmasin, mis ei kavatsegi salajaseks ega rahulikuks jääda.

Kõnealune tank konfiskeeriti paar nädalat tagasi Mehhiko põhjaosas Ciudad Mieri läheduses puhkenud tulevahetuse tagajärjel, raporteerib Blog Del Narco. Koletis suutis sõita enam kui 100 km/h ning võttis peale tosinkond inimest. Sõidukile sai saatuslikuks tõik, et selle rattad olid soomuskilpide kaitse alt välja jäänud, mistõttu suutsid Mehhiko narkopolitseinikud El Monstruo liikumisvõimetuks muuta.

Sellest klipist näed üht varasemat sõidukit, mis kujutab enesest raskesti soomustatud raskeveokit tõketest lihtsalt jõuga läbi tungimiseks.