Narkokuriteod

ERR, 10.05.2011

Harju maakohus saatis täna pikaks ajaks vangi mehe, kes korraldas Hollandist 124 kilogrammi narkootikumide smugeldamist.

Kohus mõistis suure narkoveo initsiaatorile Andrei Tšervjakovile (46) 18-aastase vanglakaristuse. Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Margus Kurm nõudis kohtuvaidluses Tšervjakovile 20 aasta pikkust vangistust.

Kohus mõistis Tšervjakoviga narkoveo eri etappides osalenud ja juba varasemate narkokuritegude eest vangistatud Aleksandr Kaldmale (41), Margo Mittalile (40), Arvydas Dveilysele (47), Kazimieras Šmidtasele (52), Konstantin Otbetkinile (42), Sergei Jerinile (41) ja Viktor Popovile (40) vangistused alates viiest aastast ja kuuest kuust kuni 10 aasta pikkuse vangistuseni. Eelmiste kaaslane Vladimir Tšeberja (41) sai tingimisi viieaastase vangistuse viieaastase katseajaga.

Riigiprokuratuur süüdistas mehi 124 kilo erinevate narkoainete Hollandist Eestisse smugeldamise katses 2006. aasta oktoobris.

Ülisuur kogus meelemürki Eestisse siiski ei jõudnud, kuna veok, millesse peidetuna seda Hollandist Eestisse toimetati, peeti Poola-Leedu piiril kinni.

Veoki läbivaatusel leiti ja võeti ära 98 kilo hašišit, 24 kilo marihuaanat, üks kilo ecstasy-tablette ning ilmselt näidiseks mõeldud ligi üks gramm kokaiini.

Kriminaalasja materjalide kohaselt tellis ja rahastas hašiši ja kokaiini Eestisse toimetamist Tšervjakov. Marihuaana toomist rahastasid Otbetkin, Jerin ja Tšeberja ning ecstasy ostmist Kaldma.

Kolme “tellija” narkokogust käis Kaldma ja Šmidtase palvel Hollandist toomas viimase Leedus tegutsevas transpordifirmas veokijuhina töötanud Dveilys.

Tšervjakov, Kaldma, Mittal, Dveilys ja Šmidtas on varem suure koguse narkootikumide ebaseadusliku käitlemise ja salakaubaveo eest juba süüdi mõistetud.

Nii toimetasid Kaldma, Mittal, Dveilys ja Šmidtas 2006. aasta veebruarist septembrini viiel korral Tšervjakovi tellimisel ja rahastamisel Hollandist läbi Eesti Venemaale kokku 500 kilo hašišit.

Lisaks sellele mõistis kohus Tšervjakov süüdi selles, et ta koos oma venna Sergei Tšervjakovi ja veel kolme mehega omandas 2007. aasta novembris kahel korral Sergei Belovilt 3,3 kilo puhast kokaiini ja 29,6 kilo hašišit, mida nad tahtsid Eestist Venemaale toimetada. Mõlemal korral peeti aga narkoveoks kaasatud autojuhid kinni ning narkoained konfiskeeriti.

Samuti nurjus vendade Tšervjakovide katse toimetada 2007. aasta septembris Lätist Eestisse 90 grammi hašišit ja 9,5 grammi narkoainet sisaldavaid tablette, sest ka toona peeti narkootikume Lätist Eestisse toimetada üritanud kuller Eesti piiril kinni ning grillkana sisse peidetud narkokogus võeti ära.

Andrei Tšervjakov kannab praegu 18 aasta pikkust vangistust, Kaldma 10-aastast, Mittal kuueaastast, Dveilys seitsme aasta ja kuue kuu pikkust, Šmidtas viieaastast ning Otbetkin ja Jerin nelja-aastast vangistust.

Kaitsepolitsei ja riigiprokuratuur jõudsid rahvusvahelise narkoäri jälile 2007. aastal toimunud tulirelvade salakaubavedu uurides. Nii tabas kaitsepolitsei Tallinnas Eestist Leetu suudunud veoki, milles oli 95 püstolkuulipildujat ning 2170 padrunit.

Advertisements