meditsiiniline kanep

Õhtuleht, 05.05.2011

Ameeriklasest isa andis viimases lootuses haigele pojale kanepiõli, et vähendada eluohtlikust kasvajast tingitud valu. Nüüd ütleb isa, et kanep oli see, mis ta poja päästis.

Väikesel Cash Hyde’il diagnoositi ajukasvaja veidi enne teist sünnipäeva. Eelneva kuue nädala jooksul sai Cash pidevaid valediagnoose, kuid Cashi isa Mike teadis, et tegu on millegi tõsisemaga, kirjutab Daily Mail.

Operatsioonile viidud Hyde’i kasvajast õnnestus eemaldada vaid kümme protsenti, mistõttu pidi poiss tegema läbi kemoteraapia. Cashi vanematele korrutati pidevalt, et nende poeg sureb suure tõenäosusega.

Teraapia põhjustas Cashile komplikatsioone. Tal olid krambid ja verenakkus, mis muutsid ta veel nõrgemaks. Poiss ei söönud kuid ja oli liiga haige, et neelata tahket toitu.

Seejärel otsustas isa võtta kasutusele alternatiivse meetodi – ta pakkus poisile meditsiinilist kanepit. Kuna Cashi arstid selle variandiga ei nõustunud, hankis isa taime mujalt.

Mike palus arstidel lõpetada poisile iiveldusvastase rohu andmine, kuid andis ise poisi söötmistoru kaudu väikeseid koguseid kanepiõli. Toime oli pea koheselt märgatav, ütleb isa, kelle sõnul tekkis poisil ka söögiisu.

Cash tegi viimase kemoteraapia läbi kangete rohtudeta ja kanepiõli abiga. Mike’i sõnul olid arstid hämmingus kiirest paranemisest: “Tahtsin neile öelda, et hei, ta tarvitab kanepiõli, kuid kartsin, et nad võtavad ta minult ära.”

Praegu on Cash õnnelikult kodus ja mängib oma vanema vennaga. Kasvajast pole enam jälgegi.

* * *

Vaata ka: