NarkokuriteodERR, 26.04.2011

Tartu maakohus mõistis täna Lõuna-Eesti kuritegelikus ilmas tuntud Urmas Grossthali ja tema kaks kaaslast vangi.

Kohus mõistis Grossthali (49) süüdi narkoaine vahendamises ja määras talle koos tema varasema kandmata karistuse liitmisega kokku kahe aasta, nelja kuu ja seitsme päeva pikkuse vangistuse.

Kohus mõistis Jüri Koorti (42) süüdi narkoaine valmistamises, kanepi kasvatamises, tulirelva, selle helisummuti ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises ning määras talle koos varasema kandmata karistusega kokku kolme aasta, nelja kuu ja 28 päeva pikkuse vangistuse.

Grossthali ja Koorti kaaslas Urmas Aalmanni (39) mõistis kohus süüdi narkokuriteos ja võltsitud kasutamises ning määras talle nelja-aastase vangistuse.

Menetluskuludena peab Koort tasuma 2456,09 eurot, Grossthal 1665,82 eurot ja Aalmann 1824,51 eurot ning viimane peab hüvitama kannatanu kasuks 11977,04 eurot, ütles Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm ERR-i uudisteportaalile.

Süüdistuse järgi omandas Koort 1985. aastal ebaseaduslikult jahipüssi ning 2006. aastal sportpüssi, tulirelva helisummuti ja vähemalt 29 padrunit ning hoidis neid kuni mullu 18. märtsini Tartumaal Nigula külas.

Lisaks kasvatas Koort 2008. aasta sügisest kuni 2009. aasta sügiseni samas külas umbes 30 kanepitaime. 2009. aasta sügisel valmistas ta kanepitaimedest 1027,85 grammi marihuaanat ning andis selle Grossthali vahendamisel mullu 17. märtsil Jõgevamaal Tabiveres edasi Aalmannile.

Süüdistuse kohaselt omandas Aalmann 2007. aasta novembris Narvas vähemalt 93,84 grammi amfetamiini. Samuti omastas Aalmann 2008. aasta aprillis Valgamaal ühelt mehelt Peugeot 307.

Lisaks esitas Aalmann 2008. aasta novembris Võrumaal ja Valgas politseinikele pärast tema juhitud sõiduauto peatamist võltsitud juhiloa. Mullu märtsis esitas ta politseinikule aga enda isikut tõendava dokumendina võõra ID-kaardi.

Mullu aprilli alguses kirjutas Eesti Ekspress, et Grossthal ja tema kaaslased peeti suure koguse narkootikumidega kinni mõned nädalad varem.

Nädalalehe andmetel on Grossthalil ligi 30 aasta pikkune kuritegelik staaž ning teda karistati esimest korda kohtulikult juba 1979. aastal.

“Üks keskkriminaalpolitseinik on “ekvalaiseri” ehk “tasakaalustaja” hüüdnime all tuntud Grossthali kohta öelnud, et Tartus tunnevad ja kardavad teda kõik, sest ta sillutab endale teed väga jõhkrate ja huligaansete meetoditega,” kirjutas leht.

Kohus lahendas kriminaalasja kokkuleppemenetluses.

* * *

Vaata ka:

Advertisements