narkokaubandus

Läänlane, 15.04.2011

Lääne politsei tabas Ridala vallas 21-aastase noormehe, kelle sõiduautost leiti Läänemaal seni avastatud narkootiliste ainete kogustest suurim – üks kilo kanepit.

“Politsei pidas 8. aprillil Ridala vallas kinni sõiduauto, millest leiti üle kilo narkootilist ainet, mis reageeris positiivselt kanepi kiirtestile,” ütles Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Annely Erm Läänlasele. “Autot juhtinud 21-aastane noormees peeti kahtlustatavana kinni ja vahistati kohtu loal järgmisel päeval.”

Tegemist on Läänemaal teadaolevalt seni suurima narkootikumikogusega, mis kelleltki kunagi korraga leitud.

Lääne ringkonnaprokuratuuri juhtimisel alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb narkootilise aine ebaseaduslikku käitlemist suures koguses. Karistusena näeb seadus sellise teo eest ette ühe- kuni kümneaastase vangistuse.

Uurimise huvides ei saanud Erm vastata küsimustele, kas kanepikogus leiti autost jälitustöö tulemusel või juhuslikult, kas seda püüti edasi müüa, kas tegemist oli Läänemaa elanikuga ja kas mees on varem karistatud.

Suure koguse narkootikumidega vahelejäämised on Läänemaal haruharvad. Läänemaa kuritegevuse statistika aastail 2007–2010 näitab, et suures koguses narkootilise ja psühhotroopse aine ebaseadusliku käitlemise juhtumeid oli 2007. aastal kolm, 2008. ja 2009. aastal üks ja mullu kaks juhtumit.

Väikses koguses narkootikumidega oli vahelejääjaid pisut rohkem, vastavalt 8, 7, 3 ja 3 korral.

Ühe grammi kanepi hind tänavalt ostes on u 19 eurot (300 kr), kilo maksab seega ligi 20 000 eurot (300 000 kr).

Advertisements