NarkokuriteodERR, 27.03.2011

Harju maakohtus algab homme kohtuprotsess suure koguse hašišiga tabatud kahe mehe üle, nende kaks kaassüüdistatavat on kohtupidamise eest pakku läinud ning on kuulutatud rahvusvaheliselt tagaotsitavaks.

Kohtu ette astuvad Illimar Masing (29) ja Herki Udikas (47). Tagaotsitavaks on kuulutatud Jüri Ainvere (53) ja Tarmo Rand (38).

Riigiprokuratuuri süüdistuse kohaselt hankisid mehed mullu veebruari alguses Tallinnas 14 kilogrammi hašišit ning kavatsesid selle välismaale toimetada.

Süüdistus märkis, et sellisest narkokogusest piisanuks narkootilise joobe tekitamiseks rohkem kui 14 000 inimesele.

Meeste suurejooneline narkoäri luhtus, sest mullu 3. veebruaril pidasid politsei- ja piirivalveameti kriminaalpolitseiosakonna ametnikud Masingu ja Ainvere Tallinnas kinni. Järgmisel päeval pidasid kriminaalpolitseinikud narkokuriteos kahtlustatavatena kinni Udikase ja Ranna.

Ainvere autost said politseinikud kätte ka reisikohvri 14 kilo hašišiga ning kõik neli meest võeti kohtu loal vahi alla.

Mullu suvel vabastas aga Harju maakohus prokuröri üllatuseks mehed vahi alt. Hiljem määras Tallinna ringkonnakohus neliku vahistamisele, kuid kaks neist olid Eestist juba põgenenud.

Süüdimõistmisel ähvardab mehi kuni 15-aastane vanglakaristus.

Advertisements