narkokaubandus

ERR, 12.12.2010

Harju maakohtus algab kolmapäeval kohtuprotsess Hollandist 124 kilogrammi narkootikumide salaveoga seotud üheksa mehe üle, kellest osad on juba varem narkokuritegude eest pikaks ajaks vangistatud.

Varem suurte narkokoguste salaveo eest vangistatud Andrei Tšervjakov (46), Aleksandr Kaldma (41), Margo Mittal (40), Arvydas Dveilys (47), Kazimieras Šmidtas (52), Konstantin Otbetkin (42), Sergei Jerin (41), Viktor Popov (40) ja Vladimir Tšeberja (41) peavad seekord kohtu ette astuma seonduvalt 124 kilogrammi erinevate narkoainete Hollandist Eestisse smugeldamise katse eest 2006. aasta oktoobris.

Ülisuur kogus meelemürki Eestisse siiski ei jõudnud, kuna veok, millesse peidetuna seda Hollandist Eestisse toimetati, peeti Poola-Leedu piiril kinni. Veoki põhjalikul läbivaatusel leiti ja võeti ära 98 kilo hašišit, 24 kilo marihuaanat, üks kilo ecstasy-tablette ning ilmselt näidiseks mõeldud ligi üks gramm kokaiini.

Kriminaalasja materjalide kohaselt tellis ja rahastas hašiši ja kokaiini Eestisse toimetamist
Tšervjakov. Marihuaana toomist rahastasid Otbetkin, Jerin ja Tšeberja ning ecstasy ostmist Kaldma. Kolme “tellija” narkokogust käis Kaldma ja Šmidtase palvel Hollandist toomas viimase Leedus tegutsevas transpordifirmas veokijuhina töötanud Dveilys.

Tšervjakov, Kaldma, Mittal, Dveilys ja Šmidtas on varem suure koguse narkootikumide ebaseadusliku käitlemise ja salakaubaveo eest juba süüdi mõistetud.

Nii toimetasid Kaldma, Mittal, Dveilys ja Šmidtas 2006. aasta veebruarist septembrini viiel korral Tšervjakovi tellimisel ja rahastamisel Hollandist läbi Eesti Venemaale kokku 500 kilo hašišit.

Lisaks sellele mõistis kohus Tšervjakov süüdi selles, et ta koos oma venna Sergei Tšervjakovi ja veel kolme mehega omandas 2007. aasta novembris kahel korral Sergei Belovilt 3,3 kilo puhast kokaiini ja 29,6 kilo hašišit, mida nad tahtsid Eestist Venemaale toimetada. Mõlemal korral peeti aga narkoveoks kaasatud autojuhid kinni ning narkoained konfiskeeriti.

Samuti nurjus vendade Tšervjakovide katse toimetada 2007. aasta septembris Lätist Eestisse 90 grammi hašišit ja 9,5 grammi narkoainet sisaldavaid tablette, sest ka toona peeti narkootikume Lätist Eestisse toimetada üritanud kuller Eesti piiril kinni ning grillkana sisse peidetud narkokogus võeti ära.

Andrei Tšervjakov kannab praegu 18 aasta pikkust vangistust, Kaldma 10-aastast, Mittal kuueaastast, Dveilys seitsme aasta ja kuue kuu pikkust, Šmidtas viieaastast ning Otbetkin ja Jerin nelja-aastast vangistust.

Kaitsepolitsei ja riigiprokuratuur jõudsid rahvusvahelise narkoäri jälile 2007. aastal toimunud tulirelvade salakaubavedu uurides. Nii tabas kaitsepolitsei Tallinnas Eestist Leetu suudunud veoki, milles oli 95 püstolkuulipildujat ning 2170 padrunit.

Advertisements