ERR, 16.11.2010

Politsei korraldab Tallinnas Mustamäe koolides narkoläbiotsimisi, et laste seas levivale uimastitarbimisele piiri panna.

Täna kontrolliti üheksast Mustamäe koolist kolme. Tallinna Saksa Gümnaasiumis ei toimunud uimastireid esimest korda, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Kooli direktor Külli Puhkim ei arva, et koolist väljaheitmine oleks vahend, millega nõrgemate uimastite proovimist takistada. “Kuhu see noor inimene ikka läheb – noort inimest tuleb kasvatada, tuleb veenda, motiveerida ja rääkida, et ta nendest asjadest loobuks. See pole lahendus, kui me ta viskame välja,” rõhutas Puhkim.

Liiklusjärelevalveteenistuse künoloogia teenistuse vanem Oleg Potaptšuk kinnitas, et koer leiab üles ka need, kes on uimasti tarvitamise juures olnud.

“Kui keegi toob uimastid kooli ja kasutab neid, näiteks kanepit, siis 5-10 inimest vaatab lihtsalt pealt ja tunneb end kaasatuna. Ise nad seadust ei riku, aga on kambas. Kui hiljem koeraga reidi tehakse, siis koer leiab üles kõik need kümme,” märkis ta.

Põhja prefektuuri noorsooteenistuse juht Erika Kaskla ütles, et kui kelleltki leitakse kahtlasi aineid, saadetakse need ekspertiisi. Selle tulemusest sõltub, kas omanik võetakse väärteo korras vastutusele.

Reidid pole ainuke uimastivastane tegevus Mustamäel, korraldatakse ka koolitusi nii vanematele, õpetajatele kui ka lastele. Septembris otsustasid koolijuhid ja linnaosa vanem ühisel kokkusaamisel, et õpetajatele tuleks luua võimalus ise alko- ja narkoteste korraldada, seda küll vanemate nõusolekul.

Samal teemal:

Advertisements