sõda uimastitega

ERR, 19.20.2010

Mehhiko korrakaitsjad pidasid kinni 105 tonni marihuaanat turuväärtusega vähemalt 340 miljonit dollarit (3,8 miljardit krooni), mis on suurim omalaadne töövõit paljude aastate jooksul.

Operatsioon sai alguse, kui USA piiri ääres asuvas Tijuana linnas patrullinud munitsipaalpolitseinikke ründasid relvastatud mehed, vahendas BBC.

Tulevahetuses said vigastada üks politseinik ja üks kahtlusalune. Seejärel saatis politsei sündmuspaika raskerelvastusega sõjaväelased ja veel politseinikke ning vahistati 11 inimest, kellelt saadi mitmete kontrollimist vajavate majade aadressid.

Majadest ja nende juures olnud sõidukitest leiti ligi 10 000 värvilise pakendiga marihuaanapakki.

“Nende narkootikumide konfiskeerimine on meie riigis pretsedenditu,” ütles reporteritele kindral Alfonso Duarte. Tema sõnul kestab pakikeste loendamine ja kaalumine siiani ning kogus võib olla veelgi suurem. Kindral ütles, et marihuaana kavatseti viia USAsse.

Suur kogus narkootikume leiti vaid nädal pärast seda, kui Mehhiko president Felipe Calderón külastas Tijuanat ja kuulutas seal oma narkovastase võitluse edu.

Mehhiko on üks maailma suurimaid marihuaana eksportijaid. Baja California osariigis, kus Tijuana asub, on ainuüksi sellel aastal konfiskeeritud 115 tonni marihuaanat.

* * *

Vaata ka:

Advertisements