ERR, 14.09.2010

Üks juhtivaid Suurbritannia uimasti-uurijad professor Roger Pertwee leiab, et seaduseandjad peaksid kaaluma kanepi müügi lubamist lõõgastumisvahendina.

Ta usub, et praegune kanepi kriminaliseerimise poliitika ei ole tõhus. Valitsus aga leiab, et kanepi legaalseks muutmine ei tööta, vahendas BBC.

Pertwee usub, et kriminaliseerimise poliitika teeb rohkem kahju kui head. “Praegu on palju rohkem kahju tekitatud. Lapsed käivad narkodiileri juures või nad proovivad ja kasvatavad seda ise ja siis nad satuvad seadusega pahuksisse.”

Aberdeeni Ülikooli uurijad lisasid, et tehes diileritega tehingud võib nende kätesse sattuda ka teisi narkootikume.

Samas arutles Pertwee, et ühe võimalusena võiks seaduseandja kaaluda komisjoni loomist, mis paneks paika kanepi müügitingimised.

Tema sõnul ei tohiks lubatud kanepitooteid müüa sigareti kujul ning need peaksid olema nii ohutud kui võimalik. Samuti peaksid need tooted Pertwee sõnul jääma kõrge riskitasemega toodete kategooriasse.

Suurbritannia siseministeeriumi esindaja sõnul on olemas selged tõendid, et kanep on kahjulik uimasti, mis võib kahjustada vaimset tervist. “Isegi kui kanepit kasutatakse aeg-ajalt võib see olla ohtlik inimestele, kes põevad vereringesüsteemi haigusi.”

“Valitsus ei usu, et kanepi legaliseerimine on õige lähenemine. Meie prioriteedid on selged: me tahame vähendada uimastite tarbimist, võtta tarvitusele meetmed uimastitega seotud kuritegudes ja korrarikkumistes ning aidata sõltlastel uimastitest igaveseks loobuda,” lisas ta.

* * *

Vaata ka:

Advertisements