KanepikasvatusERR, 18.06.2010

Pärnu maakohus jättis täna rahuldamata advokaadi taotluse vabastada vahi alt kanepikasvatuse rajamises süüdistatav mees.

Vandeadvokaat Raul Oberg taotles Mait Karlsoni (38) vahi alt vabastamist, kuid kohus nõustus Lääne ringkonnaprokuröri Aarne Pruusiga, kes oli sellele vastu.

Mait Karsloni venna Mart Karsloni (31) kaitsja vandeadvokaat Natalja Suvorova oma kaitsealuse vahi alt vabastamist ei taotlenud.

Kohus määras järgmise kohtuistungi 27. oktoobrile.

Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistab vendasid suure varalise kasu saamiseks narkoaine suures koguses ebaseaduslikus käitlemises ja kanepi ebaseaduslikus kasvatamises.

Süüdistuse järgi rajasid vennad 2008. aasta jaanuaris Raplamaal Juuru vallas asuva talu territooriumile kanepikasvatuse, mis tegutses kuni mullu aprillini. Uurimine tuvastas, et mehed kogusid ligi 1500 kanepitaimelt saaki ning valmistasid ette selle turustamist.

Prokuratuur süüdistab Mart Karlsonit ka dokumendi võltsimises ja selle kasutamises, kuna kirjutas 2008. aasta oktoobris ühe kaupluse kliendikaardi lepingu blanketile võõrad mehe andmed.

Süüdimõistmisel narkoainete suures koguses käitlemises võib kohus mõista kuue- kuni 20-aastase vanglakaristuse.

Maakohus on arestinud ka vendade vara.

Politsei võttis mehed kinni mullu juuni alguses ning alates sellest ajast on nad vahi all.

Karlsonid ei ole end narkokuriteos süüdi tunnistanud.

Advertisements