narkokaubandus

ERR, 29.04.2010

Viru maakohus mõistis täna vangi kolm meest, kes tabati ligi viie kilogrammi hašiši Venemaale smugeldamiselt.

Kohus karistas Sergei Kirsanovit (24) kuueaastase, Deniss Gorlovit (27) nelja aasta ja kuue kuu pikkuse ning Ivan Grebeškovi (23) kahe aasta, kuue kuu ja 28 päeva pikkuse vangistusega, ütles maakohtu pressiesindaja Jelena Muttonen ERR-i uudisteportaalile.

Kohus määras meestele peaaegu samad karistused, mida nõudis neile kohtuvaidluses Viru ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Antti Aitsen. Kirsanovi advokaat Aleksei Mironov palus oma kaitsealusele minimaalset võimalikku karistust, Gorlovi kaitsja Tatjana Massalina palus tingimisi vangistust ning Grebeškovi kaitsja Oleg Gorškaljov kergemat karistust.

Süüdistuse järgi omandas Kirsanov mullu mais 4,8 kilogrammi hašišit, et toimetada see Venemaale ja seal turustada. Kirsanov peitis mullu 14. mail ostetud hašiši Narvas Malmi tänaval asuvate garaažide juurde.

Pärast seda tegi Kirsanov Gorlovile ning Grebeškovile ettepaneku võtta peidikust ligi viis kilo hašišit ning toimetada see Venemaale kindlaks määratud peidikusse. Kirsanov lubas Gorlovile ja Grebeškovile maksta narkoveo eest kokku 5500 krooni.

Gorlov ja Grebeškov nõustusid narkoveoga ning said Kirsanovilt ettemaksuna 1000 krooni, ülejäänud summa ehk 4500 krooni pidi too maksma pärast edukat “operatsiooni”. Narkovedajad teipisid hašiši briketid endale keha külge ning peitsid üleriietesse.

Veel samal päeval läksid Gorlov ja Grebeškov Narvas piiripunkti ning üritasid Venemaale pääseda, kuid maksu- ja tolliameti töötajad pidasid nad kinni ning leidsid neilt ka narkootikumid.

Pärast Gorlovi ja Grebeškovi tabamist otsisid narkopolitseinikud läbi Kirsanovi korteri Narvas Tallinna maanteel ning leidsid talt narkootilist ainet ehk klorofenüülpiperasiini kuus tabletti.

Kohtu loal mehed vahistati.