ERR, 03.04.2010

Narkomaania ennetamise riikliku strateegia kohaselt suunatakse aastani 2012 narkomaania ennetamiseks 14,5 miljonit krooni.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur kinnitas Tervise Arengu Instituudi 2010. aasta narkomaania ennetamise tegevuskava, mille kohaselt parandatakse ennetustööd ja arendatakse kvaliteetse tervishoiu- ning sotsiaalabiteenuste võrgustik, teatas sotsiaalministeerium.

Pevkuri sõnul alustatakse tänavu narkomaania valdkonnas eelkõige koolitajate ja narkomaania ennetamisega seotud spetsialistide koolitussüsteemi arendamist.

Noorteni jõudmiseks jätkub ennetustöö noorteportaalis http://www.narko.ee. Samuti toetatakse noorteprojekti “Tervise Edendusliku Idee Projekt”, mis soosib tervist säästvat käitumist.

Narkomaania-alaste teadmiste laiendamiseks on uutele käsiraamatutele tuginedes kavas ka ennetustöö üldharidus- ja kutsekoolides.

Tegevuskava eesmärk on ka 2012. aastaks arendada professionaalne ja kättesaadav kvaliteetne tervishoiu- ja sotsiaalabiteenuste võrgustik narkomaanidele. Samuti soovitakse tagada uimastisõltlastest rasedatele naistele hoolekandeteenuste kättesaadavus.

Advertisements