Delfi/Mixnews, 23.03.2010

Läti korrakaitseorganid avastasid ja panid lõpu riigi ajaloo suurima meelemürgi kanepikasvandusele, mis varustas lisaks kohalikele ka lähivälismaa narkomaane.

Info uimastikasvatuse avastamisest teatas Läti infoportaal Mixnews. Kui suurt ala triiphoone enda alla võttis, seda paraku ei täpsustata.

Läti tolli riigitulude ameti töötajatel õnnestus see rekordkasvandus avastada pooleaastase pingelise töö tulemusena. Korraldati kolm läbiotsimist ja vahistati kaks isikut, lisab LETA.

Avastatud triiphoones oli nii valgus, küte kui ka ventilatsioon. Lisaks oli see varustatud kaasaegse turvasüsteemidega. See vallutati ootamatu tormijooksuga.

Kus täpselt narkourgas asus, seda ei avalikustata, teada on vaid, et see asub Kuramaal Salduse rajoonis. Kokku konfiskeeriti sealt 9 kilogrammi marihuaanat ja 3500 taime.

Kasvandus varustas oma uimastiga Skandinaavia ja Eesti narkohuvilisi.

* * *

Kanepitembi kommentaar: tõlge on halb ja artikkel on toimetamata. Propaganda on uudisele külge poogitud võõrkeelses allikas, kuigi terminid nagu “ajaloo suurim meelemürk” ja “narkourgas” on tõlkijate omalooming. Algallikast siiski ei selgu, kas tegemist on ikkagi suurima Eestit varustanud kasvandusega ja seetõttu tuleb ka seda pidada tõlkija oletuseks.