ERR, 19.03.2010

Tallinna Laste Turvakeskuse juhataja Erki Korp kurdab, et 48-le sõltlasele mõeldud kohad on pidevalt täis, kuna väiksematel narkodiileritel lastakse üsna karistamatult tegutseda.

“Minu meelest tänasel hetkel väikeste diileritega ei tegeleta,” ütles Korp “Aktuaalsele kaamerale”. Ta rääkis, et umbes kolm nädalat tagasi tõi politsei turvakeskusesse 15-aastase narkodiilerist poisi, kellel oli kolm mobiiltelefoni ning kes ka ise tarvitas kanepit. Aga kuna vanemad ei tahtnud, et laps viibiks turvakeskuses, siis käib nooruk ilmselt oma koolis edasi ja pakub seal kanepit edasi ning temaga ei tehta midagi.

“Aktuaalsele kaamerale” teadaolevalt on aga vähemalt kaks pealinna kooli keelatud aine diileritega viimastel nädalatel kõvasti tegelenud.

Tallinna Prantsuse Lütseumi direktor Lauri Leesi märkis, et kõik pahad nähtused, mis ilmnevad pealinnas, avalduvad ka tema lütseumis. “Iga aasta püüame ühe diileri kinni, rohkem pole aastas trehvanud. Vaadake, kui ühiskond tahaks lahti saada alkoholi liigpruukimisest, siis ta ei lubaks müüa ja ehitada koolist 15 meetri kaugusele pealinna suurimat alkoholikauplust,” ütles Leesi.

Tallinna Reaalkool on viimasel nädalal oma jõu ja nõu huuletubaka ehk snusi tarbijatele ja müüjale suunanud. Diiler leiti abiturientide seast. Reaalkooli direktori Gunnar Polma sõnul oleme ligi 20 aastat elanud ühiskonnas, kus lahutatud pole mitte ainult kool ja kirik, vaid ka kool ja politsei.

“Isikukaitse meetmed on ühelt poolt väga toredad ja väärivad tunnustust, teisest küljest kool ei saa tegutseda ja pead paitada õpilastel, kes on korduvalt politseile või munitsipaalpolitseile vahele jäänud, kuid meie ei tea sellest midagi ning paneme häid või väga häid käitumishindeid,” ütles Polma.

Süütuna tunduva snusi kohta on arstidel ühene seisukoht – tegu ei ole ohutu tubakaga, kuna see tekitab sõltuvust ja suuõõne kahjustusi ning kasvajaid. Rootsis, kus on snus väga populaarne, levib tarbijate seas kõhunäärme vähk.

* * *

Videolõigu sissejuhatuses on veel ka järgmine lause: “Psühhiaatrid ja lastekaitse spetsialistid hoiatavad, et narkootikumid ja muud sõltuvusained on enamusele Eesti kooliõpilastest kättesaadavad, vähemalt 60% koolilastest on mingisugust ainet proovinud.”

Advertisements